Sijainti | Kangasala, Suorama |
---|---|
Osoite | Aakkulantie 29, 36220 Kangasala |
Asumismuoto | Asumisoikeusasunto |
Talotyyppi | Kerrostalo |
Huoneisto | 2h+kt+s - kaksio |
Pinta-ala | 54,0 m² |
Kerros/kerroksia | 3 |
Lämmitys | Vesikeskuslämmitys (patterit). Pääasiallinen lämmönlähde kaukolämpö. |
Ilmanvaihto | Keskitetty tulo-ja poisto LTO:lla |
Rakennus valmistunut | 2018 |
Energiatehokkuusluokka | C2013 |
Hissi | Kyllä |
Asumisoikeusmaksu | 26 427,57 € |
Vakuusmaksu | 2 kk:n vastiketta vastaava summa |
Käyttövastike | 584,74 €/kk |
Vesimaksu | 18,50 €/hlö/kk |
Autopaikkamaksu | Autopaikka, lämpöpistoke 18,00 €/kk |
Internet | Kohteessa on kiinteistölaajakaista, jonka perusnopeus kuuluu vastikkeeseen. Katso tarkemmat tiedot kohteen lisätiedoista. |
Lisätietoja |
Vapaana kolmannen kerroksen(3/4) avara kaksio. Säilytystilaa asunnossa riittää eteisen kiinteän kaapin sekä tilavan vaatehuoneen vuoksi. Olohuoneesta käynti itään suuntaavalle parvekkeelle. Asunto joka palvelee erinomaisesti yksin taikka yhdessä asuvia.
Asunto on vapaana, vastaanotto viimeistään 28.2.2023. Tälle asunnolle ei ole heti tarjolla autopaikkaa, autopaikka jonottamalla. Asumisoikeusasunnon hakeminen edellyttää kaupungin asuntotoimesta haettavaa järjestysnumeroa. Kangasalan kaupungin järjestysnumeron voi hakea osoitteessa https://www.kangasala.fi/asuminen-ja-ymparisto/asuminen-rakentaminen-ja-tontit/asuntoasiat/. Saatuasi järjestysnumeron, voit laittaa meille hakemuksen esim. internetissä osoitteessa www.ta.fi/asohakemus. Hakemus ei ole voimassa ilman järjestysnumeroa. Sinisten vesien, aurinkoisten harjujen ja kauniiden maalaismaisemien halkomaan Kangasalaan on lokakuussa 2018 valmistunut 4-kerroksinen 34 asunnon asumisoikeustalo. Talo sijaitsee Suoramalla hyvien kulkuyhteyksien ja palvelujen läheisyydessä. Aakkulantie 29:ssä on erikokoisia huoneistoja kompaktista 37 m²:n yksiöstä 83 m²:n neljän huoneen perheasuntoon. Alueella sijaitsee päivittäistavarakauppoja, päiväkoti ja alakoulu sekä runsaasti liikunta- ja ulkoilumahdollisuuksia. Kangasalan keskustaan on matkaa kolme kilometriä ja Tampereen keskustaan 15 kilometriä. Asunnoissa on laminaattilattiat, kylpyhuoneissa laatoitetut seinät ja lattiat. Keittiössä on keraaminen liesi sekä korkea jää-pakastinkaappi, isommissa huoneistoissa jopa kaksi. Osassa huoneistoja on oma sauna. Alkup. asomaksu: 22 748,00 € indeksikorotus: 3 679,57 € |
Huomio! | Huoneistossa sekä kiinteistön yhteisissä tiloissa tupakointi on kielletty. 1.1.2019 ja sen jälkeen alkavat asumisoikeussopimukset kieltävät tupakoinnin koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa. |
Vapautuminen | vapaa |
Sinisten vesien, aurinkoisten harjujen ja kauniiden maalaismaisemien halkoma Kangasala on oiva asuinpaikka kaikenikäisille. Kangasalla yhdistyvät kehittyvän kaupungin palvelutarjonta sekä maalaisidyllin tuntu.
Kangasalan Hakakuja 2:n asumisoikeuskohteessa vietettiin pihatalkoita toukokuun lopulla. Talkoot ovat hyvä keino siistiä piha-alueita ja viettää aikaa naapureiden kanssa.