En rymlig lägenhet på bottenvåningen i vårt populära område vid Kytökatu. Denna lägenhet erbjuder bekvämt och praktiskt boende i en lugn miljö. Lägenheten har fönster i tre olika väderstreck. Detta gör utrymmet ljust och rymligt. Det finns plats för diskmaskin i köket och plats för tvättmaskin i badrummet.
Skriv ett avtal nu – du får den första månadens användningsavgift för 0 €. Förmånen gäller till och med 15 april 2026 och gäller för nya kunder. Vatten- och parkeringsavgifter som vanligt.
Kytökatu 2 är ett flerfamiljshus i Seppälä-distriktet i Jyväskylä. Denna fastighet erbjuder lägenheter med bastu från 40 m2 tvårumslägenheter till 77,5 m2 trerumslägenheter. Våtutrymmena och köken i lägenheterna renoverades under 2022–2023, så de är moderna. Gården till detta mysiga bostadsrättshus har också plats för barn att leka.
Seppäläs mångsidiga service finns inom gångavstånd. De närmaste skolorna ligger ett par kilometer bort, och stadens centrum ligger också på samma avstånd. Huset har en gemensam tvättstuga med Kytökatu 4, och båda husen har egna torkrum. Det finns både parkeringsplatser på gården och täckta parkeringsplatser för bilar, och det finns även gästparkeringsplatser på tomten.