En genomgående triangel på sjunde våningen i ett nytt bostadsrättshus!
Denna mysiga lägenhet har en rymlig och funktionell planlösning. Köket är ett enda utrymme med vardagsrummet. Det finns garderobsutrymme i sovrummen och lägenheten har även en klädkammare. Vardagsrummet har utgång till en inglasad balkong, som fungerar som ett extra rum från tidig vår till sen höst. Köket är utrustat med diskmaskin och badrummet har plats för tvättmaskin och tvättmaskin. Om du vill kan du boka en bastustund i den mysiga husets bastu.
Obs. Lägenheterna på översta våningen är utrustade med lägenhetsspecifik ventilation och kylning. Ventilationens effektivitet kan justeras av den boende.
****************************************************************************
Ett nytt, bekvämt bostadsområde i Sepänkallio, Esbo
Sepänkallio ligger intill Åbovägen och Ringväg II, vilket säkerställer smidiga förbindelser till hela Helsingfors huvudstadsregion. Kvarteret har både bostadsrättslägenheter och hyreslägenheter.
****************************************************************************
BYSÄTTNINGSRÄTTSLÄGENHETER
HEHKUTIE 1