En rymlig alkovstudio på sjunde våningen i ett nytt bostadsrättshus
Lägenheten har en rymlig och funktionell planlösning. Köket är ett enda utrymme med vardagsrummet. Köket leder ut till en inglasad balkong, som fungerar som ett extra rum från tidig vår till sen höst. Köket är utrustat med diskmaskin och badrummet har plats för tvättmaskin och tvättmaskin. Om du vill kan du boka din egen bastu i den mysiga husets bastu.
Obs.Denna lägenhet på översta våningen är utrustad med lägenhetsspecifik ventilations- och kylutrustning, vars effektivitet den boende kan justera själv.
****************************************************************************
Ett nytt, bekvämt bostadsområde i Sepänkallio, Esbo
Sepänkallio ligger intill Åbovägen och Ringväg II, vilket säkerställer smidiga förbindelser till hela Helsingfors huvudstadsregion. Kvarteret har både bostadsrättslägenheter och hyreslägenheter.
****************************************************************************
BYSÄTTNINGSRÄTTSLÄGENHETER
HEHKUTIE 1