Skriv ett kontrakt nu – du får en användningsavgift på 0 euro fram till den 31 augusti 2026.Förmånen gäller nya kunder.
En triangel på tredje våningen med en lättmöblerad planlösning. I detta mysiga hem ligger sovrummen på sidan av den lugna innergården. På andra sidan av lägenheten, i anslutning till vardagsrummet, finns en inglasad balkong, som fungerar som ett bekvämt extra rum under de varmare årstiderna.
Smidigt och bekvämt boende i Jokiniemi, Tikkurila
Lauri Korpinen gata 6 erbjuder ett funktionellt och bekymmersfritt boende i det bekväma Jokiniemi-området alldeles intill Tikkurila. Denna bostadsrättsbyggnad med 60 lägenheter har utformats med vardagslivet i åtanke, och de boende har tillgång till tvättstuga, torkrum och ett klubbrum. Dessutom erbjuder byggnaden praktiska förvaringsutrymmen för friluftsutrustning och barnvagnar, samt varma förvaringsutrymmen för enskilda lösören.
Tikkurilas omfattande service, såsom skolor, daghem och butiker, ligger bara en kort bit bort. Tack vare utmärkta tågförbindelser är det enkelt att ta sig runt både i riktning mot Helsingfors och Riihimäki. Friluftslederna och joggingspåren längs Vanda älv erbjuder en utmärkt miljö för motion och att njuta av naturen året runt.