Ett kompakt hem på översta våningen i ett trähus blir tillgängligt!
Lägenheten har ett kombinerat vardagsrum, kök och vardagsrum samt ett separat sovrum med gott om förvaringsutrymme. Lägenhetens badrum och bastu renoverades 2015. Fastigheten ligger i det mysiga Reso bostadsmässområdet, som har mångsidiga utomhusområden och utsikt över den vackra Resoviken.
Mysigt trähus Jerenpiha 2
Jerenpiha 2 är ett mysigt trähusprojekt beläget i Kattelus bostadsmässområde i Reso, färdigställt 1997. Det finns olika friluftsområden i projektets närhet, samt utsikt över den vackra Resoviken.
Ett bostadsrättsprojekt med goda transportförbindelser
Området har goda transportförbindelser med bil, till exempel ligger Reso och Nådendals centrum cirka 5 km bort och Åbo centrum cirka 10 km bort. Kaanaan skola och en förskola ligger alldeles i närheten av fastigheten.
Ett bekvämt boende i Jerenpiha
Fastigheten har ett gemensamt torkrum, förvaring av utomhusutrustning och lägenhetsspecifikt förråd för flyttbar utrustning. Varje lägenhet har en parkeringsplats. Alla lägenheter har egen bastu. DNA:s grundläggande bredbandshastighet på 50 Mbit/s ingår i priset.