Bostadsrättsbostäder, Muhuntie 2, Kolsari, 02480, Kyrkslätt

Höjdpunkter i lägenheten:

Rymliga utrymmen: Planlösningen för de fyra rummen är designad för att vara funktionell och en privat bastu ger komfort i vardagen.

Egen gård och terrass: Beläget i en lugn miljö, är gården den perfekta platsen att koppla av eller för barn att leka på.

Päätyasunto: Lugn och närhet till naturen i vacker natur.

Service och transportförbindelser i området: Från Kolsar är det bara cirka två kilometer till Kyrkslätts centrum, där du kan hitta all nödvändig service, såsom tågstation, skolor, vårdcentral, livsmedelsbutiker och ett bibliotek. Området erbjuder också utmärkta utomhusterränger och mångsidiga träningsmöjligheter: en pool, en ishall och en sportpark ligger inom räckhåll. Du kan köra till Esbo längs Jorvaksentie på cirka 15 minuter och kollektivtrafikförbindelserna till huvudstadsregionen är smidiga.

Kontakta oss och kom och lär känna detta mysiga hem – här går vardagen nära till natur och service!

Interiörbilder av motsvarande lägenhet.

Lägenhetsval

Lägenhetstyp St.
4h+kt+s 104 — 104 8
5h+kt+s 89 — 89 8

Obs! Broschyrens information är från tidpunkten då broschyren sammanställdes. En del av informationen kan ha ändrats.

Grundläggande information om objektet
  • Adress: Muhuntie 2
  • Postnummer: 02480
  • Stad: Kirkkonummi
  • Grannskap: Kolsari
  • Lägenheter: 16
  • Byggår: 2021
  • Energiklass: B2018
  • Hustyp: Par hus, Rad hus
  • Värmeläge: Fjärrvärme
  • Ventilationsläge: Bostad -specifik inkomst/borttagning
  • Pysäköintipaikat: 27 St..
Kontaktinformation
Försäljning
Tuula Nordfors +3584578207779 tuula.nordfors@ta.fi
Fastighetsförvaltare
Mikko Vuorinen 04578844387 mikko.vuorinen@ta.fi
Fastighetssekreterare
Sirpa Hautamäki 0409222695 sirpa.hautamaki@ta.fi
Serviceföretag
Oy Sevifi Ab 0104111640 nina.teivaala@sevifi.fi

Objekts fri und att bli fri bostäder

Lägenhetsnummer Lägenhetstyp Golv Status
5h+kt+s 89,0 1-2/2 Att bli fri

Lägenheter och planlösningar

(Kohteen kaikki tarjolla olevat sekä varatut huoneistot)

Lägenhetsnummer Lägenhetstyp Golv Hustyp Bas
Talo A
A 1 5h+kt+s 89,0 m² 1-2/2 Par hus
A 2 5h+kt+s 89,0 m² 1-2/2 Par hus
Talo B
B 3 5h+kt+s 89,0 m² 1-2/2 Par hus
B 4 5h+kt+s 89,0 m² 1-2/2 Par hus
Talo C
C 5 4h+kt+s 104,0 m² 1-2/2 Rad hus
C 6 4h+kt+s 104,0 m² 1-2/2 Rad hus
C 7 4h+kt+s 104,0 m² 1-2/2 Rad hus
C 8 4h+kt+s 104,0 m² 1-2/2 Rad hus
C 9 4h+kt+s 104,0 m² 1-2/2 Rad hus
C 10 4h+kt+s 104,0 m² 1-2/2 Rad hus
C 11 4h+kt+s 104,0 m² 1-2/2 Rad hus
C 12 4h+kt+s 104,0 m² 1-2/2 Rad hus
Talo D
D 13 5h+kt+s 89,0 m² 1-2/2 Par hus
D 14 5h+kt+s 89,0 m² 1-2/2 Par hus
Talo E
E 15 5h+kt+s 89,0 m² 1-2/2 Par hus
E 16 5h+kt+s 89,0 m² 1-2/2 Par hus

Energicertifikat

Sök objektets energicertifikat (på finska)

Rökning är förbjuden i alla våra lägenheter och gemensamma utrymmen i byggnaderna, såsom trapphus och bastuutrymmen och förråd.

I nya bostadsrättsavtal ingångna från 2019 och hyresavtal från 2020, har den boende förbundit sig att inte röka i fastighetens område, eventuellt med undantag för ett särskilt anvisat rökområde. I nya byggnader har rökförbudet redan implementerats tidigare.

Vissa av våra fastigheter är helt rökfria. Rökfritt innebär att rökförbud är förbjudet i fastigheten, dess lägenheter, balkonger, innergårdar och gemensamma utrymmen.

Fyll i ansökningsblanketten

Genom att fylla i bostadsansökan kan du ansöka om både lediga och frånflyttade lägenheter samt reserverade bostadsrättsfastigheter. Du får ett lägenhetserbjudande så snart vi kan erbjuda en lägenhet som matchar dina önskemål. Om du har några frågor, vänligen kontakta vår försäljningsförhandlare.

Du får se lägenheten innan du fattar ett beslut

Du kan bekanta dig med lägenheten först och först därefter bestämma om du vill göra ett avtal med oss. För bostadsrättssökande lägenhet försöker vi ordna en möjlighet för dig att lära känna lägenheten redan under anbudsomgången. Till viss del anordnar vi även allmänna visningar i våra lediga lägenheter. Tyvärr går det inte att ordna visningar i fastigheter under uppförande på samma sätt som i fastigheter som redan är färdigställda.

Vår hemsida använder automatisk översättning för lägenhets- och husspecifik information. Vi ansvarar inte för översättningsfel.