Asumisoikeusasunto, Rubiinikehä 1a, Kivistö, 01700, Vantaa

Kolmio | 3h+kt+s | 69 m²

942,26 €/kk

Käyttövastike

50 418,55 €

Alustava asumisoikeusmaksu

Toisen asuinkerroksen kolmiossa molemmissa makuuhuoneissa omat vaatehuoneet liukuovien takana. Koko huoneiston levyinen suuri lasitettu etelän suuntainen parveke, jolle käynnit sekä olohuoneesta että toisesta makuuhuoneista.

Vuokra hinta 1050€/kk ja vakuus 2100€. Mikäli vuokraat tämän asumisoikeusasunnon, vuokrasopimus voidaan tehdä määräaikaisena enintään kahdeksi vuodeksi. Määräaikaisuudesta huolimatta vuokralaisella on oikeus irtisanoa vuokrasopimus kolmen kuukauden irtisanomisajalla. Mikäli asunnolle ei ole kahden vuoden määräaikaisen vuokrasopimuksen päättyessä kysyntää asumisoikeusasuntona, vuokrasopimusta voidaan jatkaa

Rubiinikehä 1a on Vantaan Kivistössä sijaitseva pääosin puurakenteinen kerrostalo. Lämpimien asuntokohtaisten varastojen lisäksi joka rapussa urheiluväline- ja vaunuvarastot sekä koneelliset kuivaushuoneet asukkaiden käytössä maksutta. Saunavuoron voi varata ylimmän kerroksen talosaunasta, jonka yhteydessä suuri lasitettu vilvoitteluterassi. Kivistö on kasvava kaupunginosa erinomaisten liikenneyhteyksien äärellä, Hämeenlinnanväylän itäpuolella. Uuden kehäradan ansiosta nopeat paikallisjunayhteydet poikittaissuunnassakin. Kivistön aseman ympärille tuleva kaupunkikeskus muodostaa alueelle monipuolisen palvelukokonaisuuden.

Yhteydenotot
Reetta Phan +3584578207727 reetta.phan@ta.fi
Perustiedot
  • Osoite: Rubiinikehä 1a B 36, 01700 Vantaa
  • Asuinalue: Kivistö
  • Postinumero: 01700
  • Postitoimipaikka: Vantaa
  • Valmistumisvuosi: 2015
  • Asumismuoto: Asumisoikeus
  • Huoneistotyyppi: 3h+kt+s
  • Huoneita: 3
  • Pinta-ala: 69 m²
  • Huoneistoala yhteensä: 69 m²
  • Kerros/kerroksia: 3/6
  • Hissi: Kyllä
  • Oma sauna: Kyllä
  • Talosauna: Kyllä
  • Parveke: Kyllä, lasitettu
  • Tupakointi kielletty: Kyllä
  • Lemmikit sallittu: Kyllä
Sopimus ja maksut
  • Käyttövastike: 942,26 €/kk
  • Alustava asumisoikeusmaksu: 50 418,55 €
  • Vakuusmaksu: 250,00 €
  • Vesimaksu: 16,00 €/hlö/kk
Pysäköintipaikat
  • Halli, Tolppapaikka: 30,00 €/kk
  • Inva, Halli, Tolppapaikka: 30,00 €/kk
  • Halli, Tolppapaikka, Sähköauton lataus: Latausratkaisun mukaan
Kohteen tiedot
  • Talotyyppi: Kerrostalo
  • Asuntojen määrä: 79
  • Hissi: Rappu 1a B, Rappu 1a C, Rappu 1a A
  • Valmistumisvuosi: 2015
  • Energialuokka: B2013
  • Lämmitys: Kaukolämpö
  • Ilmanvaihto: Asuntokohtainen tulo/poisto
  • Kiinteistöhuolto: KMR Huolto Oy
  • Autopaikat: 56 kpl. Kohteessa sähköautojen latausmahdollisuus. Kysy lisää!

Muut vapaat ja vapautuvat asunnot

Huoneistonumero Huoneistotyyppi Kerros Tila
4h+kt+s 82,0 2/6 Vapaa
3h+kt+s 86,5 4/6 Vapaa
2h+kk+s 66,0 4/6 Vapautumassa
2h+kk+s 66,0 6/6 Vapaa
2h+kt 50,5 2/6 Vapaa
3h+kt+s 69,0 3/6 Vapaa
2h+kt 40,5 3/6 Vapaa
2h+k 54,5 3/6 Vapaa
2h+kt 40,5 4/6 Vapautumassa
2h+kt 53,5 6/6 Vapautumassa

Tupakointi on kiellettyä kaikissa asunnoissamme ja talojen yhteisissä tiloissa kuten rappukäytävissä sekä sauna- ja varastotiloissa.

Vuodesta 2019 lähtien tehdyissä uusissa asumisoikeussopimuksissa ja vuodesta 2020 tehdyissä vuokrasopimuksissa asukas on sitoutunut olemaan tupakoimatta kiinteistön alueella mahdollista erikseen osoitettua tupakointipaikkaa lukuun ottamatta. Uudiskohteissa savuttomuusehto on otettu käyttöön jo aiemmin.

Osa kiinteistöistämme on kokonaan savuttomia. Savuttomuus tarkoittaa sitä, että tupakointi on kiellettyä kiinteistössä, sen asunnoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Jätä meille asuntohakemus

Täyttämällä hakemuksen voit hakea meiltä vuokra-asuntoa, jättää asumisoikeushakemuksen sekä vapaisiin ja vapautuviin asuntoihin että varattuihin asumisoikeuskohteisiin. Saat asuntotarjouksen heti kun voimme tarjota toiveitasi vastaavaa asuntoa. Mikäli sinulla on kysyttävää, otathan yhteyttä asunnon tai kohteen myyntineuvottelijaan.

Tutustu asuntoon ennen päätöstä

Voit tutustua asuntoon ensin ja päättää vasta sitten, haluatko tehdä kanssamme sopimuksen. Mikäli olet hyväksynyt asumisoikeusasunnon asuntotarjouksen, pyrimme järjestämään sinulle mahdollisuuden tutustua asuntoon jo tarjouskierroksen aikana. Järjestämme jonkin verran myös yleisiä näyttöjä vapaissa asunnoissamme. Uudiskohteissa ei valitettavasti voi järjestää vastaavanlaisesti näyttöjä kuin jo valmistuneissa kohteissa.