Bostadsrättsbostad, Heinäkuja 1, Palokka, Haukkamäki, 40270, Jyväskylä

Tvårumslägenhet | 2h+k+s | 53,5 m²

672,50 €/månad

Användningsavgift

26 228,42 €

Preliminär bostadsrättsbetalning

Lägenheten är ledig och ska vara tillhanda senast den 7 december 2025.

Kom och utforska den ljusa tvårumslägenheten på första våningen, som kombinerar en funktionell planlösning och en mysig atmosfär. Lägenhetens hjärta är det rymliga vardagsrummet, som naturligt ansluter till köket och erbjuder en utmärkt miljö för vardagsliv och umgänge. Sovrummet är av bra storlek och erbjuder gott om förvaringsutrymme. Badrummet är rymligt och har egen bastu, vilket ger en touch av lyx till vardagen.

Lägenheten har också en praktisk klädkammare som gör vardagen smidig. Läget på första våningen gör bostaden lättnavigerad och praktisk. Vardagsrummet har utgång till en inglasad balkong, vilket erbjuder ett mysigt extra utrymme för året runt-användning.

Heinäkuja 1 och 2 ligger i Nuutti, Palokka. Nuutti är ett lugnt bostadsområde på västra sidan av Palokka, cirka 1,5 kilometer från Palokankeskus mångsidiga service. Fastigheten består av fyra tvåvåningshus med bostadsrätt, med totalt 34 lägenheter med bastu. Varje hus har hiss för ökad boendekomfort. De mysiga ljusa lägenheterna har laminatgolv, kaklade badrum, balkonginglasning, persienner och en keramikhäll i köket. Varje lägenhet har två förråd, ett inomhus och det andra i gårdsbyggnaden. Det finns gott om parkeringsplatser, totalt 52. Det finns till och med plats för familjens andra bil. Lägenheterna färdigställdes den 29 september 2017.

Kontakter
Päivi Pajunen 0409222869 paivi.pajunen@ta.fi
Grundläggande
  • Adress: Heinäkuja 1 A 2, 40270 Jyväskylä
  • Grannskap: Haukkamäki
  • Detalj av distriktet: Palokka
  • Postnummer: 40270
  • Postdistrikt: Palokka
  • Byggår: 2017
  • Form av boende: Bostadsrätt
  • Lägenhetstyp: 2h+k+s
  • Rum: 2
  • Ytarea: 53,5 m²
  • Total lägenhetsyta: 53,5 m²
  • Våningen/Skikten: 1/2
  • Hiss: Ja
  • Egen bastu: Ja
  • Balkong: Ja, glaserad
  • Rökning förbjuden: Ja
  • Husdjur tillåtet: Ja
Avtal och betalningar
  • Användningsavgift: 672,50 €/månad
  • Preliminär bostadsrättsbetalning: 26 228,42 €
  • Säkerhets inbetalning: 1 345,00 €
  • Vattenavgift: 21,00 €/person/månad
Parkeringsplatser
Objektinformation
  • Hustyp: Lägenhetblock
  • Antal lägenheter: 34
  • Hiss: Trappan 2 A, Trappan 1 A, Trappan 2 B, Trappan 1 B
  • Byggår: 2017
  • Energiklass: C2013
  • Uppvärmning: Fjärrvärme
  • Luftkonditionering: Lägenhetsspecifik tilluft/frånluft
  • Fastighetsunderhåll: RTK-Palvelu Jyväskylä
  • Parkeringsplatser: 51 St.. Elbilsladdning finns på plats. Fråga mer!

Att bli lediga och fri bostäder

Heinäkuja 1

Lägenhetsnummer Lägenhetstyp Golv Status
2h+k+s 53,5 1/2 Att bli fri
3h+k+s 69,5 2/2 Fri
2h+k+s 52,0 1/2 Fri
2h+k+s 56,5 1/2 Fri

Heinäkuja 2

Lägenhetsnummer Lägenhetstyp Golv Status
2h+k+s 53,5 2/2 Att bli fri
2h+k+s 52,0 1/2 Fri
2h+k+s 52,0 2/2 Fri

Rökning är förbjuden i alla våra lägenheter och gemensamma utrymmen i byggnaderna, såsom trapphus och bastuutrymmen och förråd.

I nya bostadsrättsavtal ingångna från 2019 och hyresavtal från 2020, har den boende förbundit sig att inte röka i fastighetens område, eventuellt med undantag för ett särskilt anvisat rökområde. I nya byggnader har rökförbudet redan implementerats tidigare.

Vissa av våra fastigheter är helt rökfria. Rökfritt innebär att rökförbud är förbjudet i fastigheten, dess lägenheter, balkonger, innergårdar och gemensamma utrymmen.

Fyll i ansökningsblanketten

Genom att fylla i bostadsansökan kan du ansöka om både lediga och frånflyttade lägenheter samt reserverade bostadsrättsfastigheter. Du får ett lägenhetserbjudande så snart vi kan erbjuda en lägenhet som matchar dina önskemål. Om du har några frågor, vänligen kontakta vår försäljningsförhandlare.

Du får se lägenheten innan du fattar ett beslut

Du kan bekanta dig med lägenheten först och först därefter bestämma om du vill göra ett avtal med oss. För bostadsrättssökande lägenhet försöker vi ordna en möjlighet för dig att lära känna lägenheten redan under anbudsomgången. Till viss del anordnar vi även allmänna visningar i våra lediga lägenheter. Tyvärr går det inte att ordna visningar i fastigheter under uppförande på samma sätt som i fastigheter som redan är färdigställda.

Vår hemsida använder automatisk översättning för lägenhets- och husspecifik information. Vi ansvarar inte för översättningsfel.