Omalla pihalla varustettu toimiva yksitasoinen kolmio tarjolla. Päätyasunnon suuret ikkunat lisäävät entisestään avaruutta avonaiseen pohjaratkaisuun. Asunnon kylpyhuone on remontoitu. Keittiöön tehty kevyt liftaus. Uuden asukkaan löydyttyä liesi vaihdetaan induktiolieteen. Asunnolle on tarjota autopaikka. Jos haluat nähdä asunnon, tee hakemus osoitteessa ta.fi/asuntohakemukset/asumisoikeushakemus ja ole sen jälkeen yhteydessä kohteen myyntineuvottelijaan.
Tässä kohteessa myös hintatakuu – tämän kohteen vastikehinta ei tule nousemaan vuoden 2026 aikana!
Tämä kohteemme koostuu erillis- ja luhtitaloista, ja se sijaitsee Helsingin Heikinlaaksossa viihtyisällä pientaloalueella. Asunnoissa on tehty pintaremontteja kylpyhuoneisiin ja keittiöihin. Kohteessa on hyvin saatavilla pysäköintipaikkoja.
– Tukkitie 13–21 ja Heikinlaaksontie 1 ovat kaksikerroksisia erillistaloja
– Vesuripolku 2–4 asunnot ovat yksitasoisia luhtitaloja
Vuonna 1998 valmistuneessa kohteessa on yhteensä 37 asuntoa. Heikinlaakso on Suurmetsän kaupunginosaan kuuluva alue Koillis-Helsingissä lähellä Vantaan rajaa. Lähin päiväkoti on noin 500 metrin päässä ja kouluun on matkaa noin kilometri.