Asumisoikeusasunto, Valjakkotie 4, Heikkilänkangas, 90310, Oulu
Neliö | 4h+k+s | 91,5 m²
926,45 €/kk
Käyttövastike28 332,01 €
Alustava asumisoikeusmaksu
Uuden asukkaan etu valikoituihin heti vapaisiin ASO-asuntoihin: käyttövastike 0 € 31.8.2026 asti. Mitä nopeammin muutat, sitä enemmän säästät asumiskuluissa. Etu koskee uusia sopimuksia ja uusia asiakkaita. Kampanja voimassa 20.5.–31.8.2026.
Lue tarkemmat kampanjaehdot.Perustiedot
- Osoite: Valjakkotie 4 C 10, 90310 Oulu
- Asuinalue: Heikkilänkangas
- Postinumero: 90310
- Postitoimipaikka: Oulu
- Valmistumisvuosi: 2000
- Asumismuoto: Asumisoikeus
- Valintarajat: Varallisuusrajat alle 55-vuotiailla
- Huoneistotyyppi: 4h+k+s
- Huoneita: 4
- Pinta-ala: 91,5 m²
- Huoneistoala yhteensä: 91,5 m²
- Kerros/kerroksia: 1-2/2
- Hissi: Ei
- Oma sauna: Kyllä
- Parveke: Kyllä
- Tupakointi kielletty: Kyllä
- Lemmikit sallittu: Kyllä
- Oma piha: Kyllä
Sopimus ja maksut
- Käyttövastike: 926,45 €/kk
- Alustava asumisoikeusmaksu: 28 332,01 €
- Vakuusmaksu: 1 852,90 €
- Vesimaksu: 17,30 €/hlö/kk
- Piha, Tolppapaikka: 15,00 €/kk
Kohteen tiedot
- Talotyyppi: Rivitalo
- Asuntojen määrä: 16
- Valmistumisvuosi: 2000
- Energialuokka: E2013
- Lämmitys: Kaukolämpö
- Ilmanvaihto: Asuntokohtainen poisto
- Kiinteistöhuolto: Alltime Suomi Oy Oulu
- Autopaikat: 18 kpl
- Laajakaistaoperaattori: DNA