Asumisoikeusasunto, Kalevalantie 12, Kaijonharju, 90570, Oulu
Kolmio | 3h+k+s | 74 m²
758,61 €/kk
Käyttövastike21 139,28 €
Alustava asumisoikeusmaksu
Uuden asukkaan etu valikoituihin heti vapaisiin ASO-asuntoihin: käyttövastike 0 € 31.8.2026 asti. Mitä nopeammin muutat, sitä enemmän säästät asumiskuluissa. Etu koskee uusia sopimuksia ja uusia asiakkaita. Kampanja voimassa 20.5.–31.8.2026.
Lue tarkemmat kampanjaehdot.Perustiedot
- Osoite: Kalevalantie 12 As 14, 90570 Oulu
- Asuinalue: Kaijonharju
- Postinumero: 90570
- Postitoimipaikka: Oulu
- Valmistumisvuosi: 1997
- Asumismuoto: Asumisoikeus
- Valintarajat: Varallisuusrajat alle 55-vuotiailla
- Huoneistotyyppi: 3h+k+s
- Huoneita: 3
- Pinta-ala: 74 m²
- Huoneistoala yhteensä: 74 m²
- Kerros/kerroksia: 3/3
- Hissi: Kyllä
- Oma sauna: Kyllä
- Parveke: Kyllä
- Tupakointi kielletty: Kyllä
- Lemmikit sallittu: Kyllä
Sopimus ja maksut
- Käyttövastike: 758,61 €/kk
- Alustava asumisoikeusmaksu: 21 139,28 €
- Vakuusmaksu: 1 517,22 €
- Vesimaksu: 17,30 €/hlö/kk
- Piha, Tolppapaikka: 15,00 €/kk
Kohteen tiedot
- Talotyyppi: Luhtitalo
- Asuntojen määrä: 15
- Hissi: Rappu 12 As
- Valmistumisvuosi: 1997
- Energialuokka: F2013
- Lämmitys: Kaukolämpö
- Ilmanvaihto: Koneellinen poisto
- Kiinteistöhuolto: Alltime Suomi Oy Oulu
- Autopaikat: 13 kpl
- Laajakaistaoperaattori: DNA