Tämä 80 m²:n asumisoikeusasunto tarjoaa reilusti tilaa arkeen. Läpitalon päätyhuoneistossa on ikkunoita kolmeen ilmansuuntaan, mikä tuo kotiin mukavasti luonnonvaloa eri vuorokaudenaikoina ja tekee kokonaisuudesta avaran tuntuisen.
Pohjaratkaisu on toimiva ja muuntautuu monenlaisiin tarpeisiin: neljä huonetta, keittiö ja sauna antavat mahdollisuuksia niin yhteiseen oleskeluun kuin omaan rauhaan. Yksi huoneista sopii hyvin esimerkiksi työhuoneeksi tai harrastetilaksi, ja tilaa on helppo järjestää oman elämäntilanteen mukaan.
Etelään suuntautuva parveke kutsuu nauttimaan aamukahvista tai rentoutumaan päivän päätteeksi. Sauna tuo arkeen mukavaa lisämukavuutta, ja kokonaisuus on suunniteltu sujuvaa asumista varten.
Huomioithan, että kuvat ovat vastaavasta eri kerroksen asunnosta, ja pintamateriaalien sävyt voivat poiketa.
Siilinjärven keskustan tuntumassa sijaitsee 4-kerroksinen 33 asunnon kerrostalo. Huoneistojen koot vaihtelevat 44,5 m² kaksiosta 80 m² neljän huoneen perheasuntoihin. Kaikissa huoneistoissa on laminaattilattiat. Keittiössä on keraaminen liesi sekä korkea jää-pakastinkaappi, isommissa huoneistoissa on kaksi kylmälaitetta. Huoneistoissa on myös oma sauna ja kylpyhuoneessa mukavuuslattialämmitys huoneiston sähköllä.
Talossa on kaksi porrashuonetta, joissa molemmissa hissi. Jokaiselle huoneistolle on lämpimien huoneistokohtaisten irtainvarastojen lisäksi sisäpihalla katokselliset ulkoiluvälinevarastot.
Asumisoikeustalo sijaitsee Siilinjärven keskustan läheisyydessä, hyvien kulkuyhteyksien ja palvelujen äärellä. Lähistöllä on ala- sekä yläkoulu, joihin matkaa n. 400 metriä ja uimaranta.