Kampanjaetu uusille asiakkaille! Saat 200 € alennuksen tämän asunnon kuukausittaisesta käyttövastikkeesta vuoden 2026 loppuun asti. Etu koskee uusia sopimuksia, jotka allekirjoitetaan viimeistään 31.5.2026. Alennus myönnetään kuukausilta, joilta käyttövastiketta kertyy vähintään 15 päivältä. Lue tarkemmat kampanjaehdot.
Tilava viidennen kerroksen kolmio Lutakosta! Tässä kodissa on toimiva pohjaratkaisu: makuuhuoneet sijoittuvat eri puolille asuntoa, mikä takaa rauhaa ja yksityisyyttä. Toinen makuuhuoneista on pienempi, sopien esimerkiksi hyvin työhuoneeksi. Isommassa makuuhuoneessa on reilusti säilytystilaa koko huoneiston leveydeltä. Rentoutumaan pääsee oman saunan löylyissä, ja lasitetulta parvekkeelta sekä huoneiston ikkunoista avautuu näkymä Jyväsjärvelle kahteen eri suuntaan. Huoneistoon asennettu lisä- ja muutostyönä parvekelasitus ja parkettilattia. Asunnossa on induktioliesi.
Schaumanin puistotie 35 sijaitsee suositulla Lutakon alueella, vain kivenheiton päässä kaikista keskustan palveluista. Tässä 6-kerroksisessa kerrostalossa on yhteensä 43 saunallista asuntoa. Sijainti Jyväsjärven välittömässä läheisyydessä takaa sen, että lenkkeilyä harrastavan on helppoa lähteä liikkumaan järveä kiertävälle Rantaraitille. Matkaa lähimpään kauppaan ja pizzeriaan kertyy alle 300 metriä. Kohteessa kiinteistölaajakaista, jonka perusnopeus kuuluu vastikkeeseen.
Kohteen asuntoihin on tehty
”facelift”-keittiöremontit keväällä 2022, jolloin uusittu mm. keittiön kaappien ovet, sekä työtasot.