Asumisoikeus, Asmalammentie 4, 40420 Jyskä

Jyskän asuinalueelle, noin kuuden kilometrin päähän Jyväskylän keskustasta Vaajakosken suuntaan on rakenteilla uusia asumisoikeusasuntoja. Osoitteeseen Asmalammentie 4 valmistuu 4-kerroksinen kerrostalo, johon tulee kaikkiaan 21 viihtyisää asuntoa. 6h asunnossa on puurunkoinen terassi ja muissa asunnoissa on lasitettu parveke.

Huoneistotyypit:
2h+kt, 46,0 m²
3h+kt+s, 62,5-65,0 m²
4h+kt+s, 84,0-90,5 m²
6h+kt+s, 109,5 m²

Alueelta löytyy peruspalveluja, kuten kauppoja, koulu ja päiväkoti. Palvelutarjonta laajenee mentäessä noin kahden kilometrin päähän Vaajakoskelle. Laajemmat ostosmahdollisuudet löytyvät viiden kilometrin päässä sijaitsevasta Seppälästä.

Lähistöllä on myös mukavasti liikuntamahdollisuuksia. Talvisin Halssilan hiihtomaan sekä Savonmäen ladut kutsuvat sivakoimaan ja sisäharrastuksiin puitteet löytyvät puolestaan Hutungista.

Asuntojen arvioitu valmistumisaika on 31.3.2026.

Tilaamalla TA:n uutiskirjeen saat ensimmäisenä tiedon uusista asunnoista, tapahtumista ja eduista.