Hissillisen talon 2-kerroksen kaksio Äijälänrannasta.
Asunnossa on yhdistetty olohuone-keittiö, vaatehuoneellinen makuuhuone sekä tilava pesuhuone, johon mahtuu pyykkitorni. Asunnon pohjaratkaisu tekee asunnosta valoisan ja helpon sisustaa modernisti. Taloa lähellä on lukuisia ulkoilumahdollisuuksia kuten Jyväsjärveä kiertävä Rantaraitti sekä läheinen frisbeegolfrata.
Talossa jokaiselle huoneistolle on oma lämmin sekä kylmä irtaimistovarasto. Talosta löytyy myös kuivaushuone sekä lukittu säilytystila polkupyörille. Lisäksi läheiseltä pysäköintialueelta on vuokrattavissa lämmitystolpallisia autopaikkoja 25 €/kk.
Ansaritie 6 on 2013 valmistunut asumisoikeuskohde. Tässä Äijälänrannassa sijaitsevassa kerrostalossa on yhteensä 24 huoneistoa, joista suurin osa saunallisia. Kaikissa asunnoissa on laminaattilattiat sekä laatoitetut kylpyhuoneet. Kohde sijaitsee Jyväsjärven läheisyydessä, vuoden 2014 asuntomessualueen ja Viherlandian välimaastossa. Jyväsjärveä kiertävä rantaraitti lähtee kirjaimellisesti kotiovelta ja lähellä on myös esimerkiksi frisbeegolfkenttä, uimapaikka sekä ulkokuntosali.