Yksitasoinen rivitaloasunto, jossa on kaksi reilun kokoista makuuhuonetta sekä kylpyhuoneen yhteydessä oma sauna. Keittiön ja olohuoneen yhdistelmästä kulku aidatulle takapihalle.
Leikkitie 6 on yhdeksän rivitalon asumisoikeuskohde Vantaan Ilolassa. Kaikkiaan vuonna 1998 valmistuneessa kohteessa on 28 asuntoa.
Ilola on viihtyisä ja pientalovaltainen asuinalue Vantaan pohjoisosassa, aivan Leinelän juna-aseman läheisyydessä. Arjen palvelut löytyvät kätevästi läheltä – lähin ruokakauppa on alle kilometrin päässä, ja alueella on myös ravintoloita sekä muita palveluita.
Koulu ja päiväkoti sijaitsevat alle puolen kilometrin etäisyydellä, mikä tekee alueesta erityisen sopivan lapsiperheille. Läheiset puistot tarjoavat mukavat ulkoilumahdollisuudet, ja liikenneyhteydet ovat sujuvat esimerkiksi Tikkurilaan.
Kohteessa on Telian 50 Mbit/s kiinteistölaajakaista, joka sisältyy käyttövastikkeeseen.