Asumisoikeusasunto, Betonimiehenkatu 1, Alppila, 90530, Oulu

Kaksio | 2h+kk+s | 48 m²

589,73 €/kk

Käyttövastike

21 253,06 €

Alustava asumisoikeusmaksu

Tervetuloa kotiin, jossa tila palvelee arkea

Huoneiston olohuone ja keittiö muodostaa yhtenäisen oleskelutilan, jossa on mukava viettää aikaa niin arjessa kuin ystävienkin kanssa. Makuuhuoneessa säilytystilaa löytyy hyvin sekä kaapistoista että omasta vaatehuoneesta. Tässä kodissa kylpyhuoneen lattia on myös laatoitettu.

Arjen luksusta tuo oma sauna, jossa on ihana rentoutua päivän päätteeksi. Lasitettu sisäpihalle avautuva parveke toimii viihtyisänä lisätilana pitkälle syksyyn ja jälleen varhain keväällä – parhaimmillaan se tuo kotiin oman rauhallisen paikan oleskeluun.

Autohallipaikka 45 €/kk/kpl ja autopaikka 15 €/kk/kpl. Avopaikkoja voi joutua jonottamaan.

Betonimiehenkatu 1 on hissillinen kerrostalokohde Alppilassa: A-rapussa on neljä kerrosta ja B-rapussa kahdeksan kerrosta. Asuntoja on yksiöistä kolmioihin. Kohteesta löytyy talopesula, kuivaushuone sekä parkkihalli.

Alueelta on hyvät kulkuyhteydet esimerkiksi keskustaan ja yliopistolle. Läheisyydestä löytyy linja-autopysäkit sekä kauppa. Alppilan, Välivainion ja Tuiran monipuoliset palvelut, kaupat, päiväkodit ja koulut ovat kaikki lähistöllä.

Yhteydenotot
Myynti Sari Huhta +3584577343799 (vain puhelut) sari.huhta@ta.fi
Perustiedot
  • Osoite: Betonimiehenkatu 1 A 19, 90530 Oulu
  • Asuinalue: Alppila
  • Postinumero: 90530
  • Postitoimipaikka: Oulu
  • Valmistumisvuosi: 2008
  • Asumismuoto: Asumisoikeus
  • Valintarajat: Varallisuusrajat alle 55-vuotiailla
  • Huoneistotyyppi: 2h+kk+s
  • Huoneita: 2
  • Pinta-ala: 48 m²
  • Huoneistoala yhteensä: 48 m²
  • Kerros/kerroksia: 4/8
  • Hissi: Kyllä
  • Oma sauna: Kyllä
  • Parveke: Kyllä, lasitettu
  • Tupakointi kielletty: Kyllä
  • Lemmikit sallittu: Kyllä
Sopimus ja maksut
  • Käyttövastike: 589,73 €/kk
  • Alustava asumisoikeusmaksu: 21 253,06 €
  • Vakuusmaksu: 1 179,46 €
  • Vesimaksu: 17,30 €/hlö/kk
Pysäköintipaikat
Kohteen tiedot
  • Talotyyppi: Kerrostalo
  • Asuntojen määrä: 58
  • Hissi: Rappu 1 B, Rappu 1 A
  • Valmistumisvuosi: 2008
  • Energialuokka: E2013
  • Lämmitys: Kaukolämpö
  • Ilmanvaihto: Asuntokohtainen tulo/poisto
  • Kiinteistöhuolto: PHM Kotikatu Oulu
  • Autopaikat: 51 kpl. Kohteessa sähköautojen latausmahdollisuus. Kysy lisää!
  • Laajakaistaoperaattori: DNA

Muut vapaat ja vapautuvat asunnot

Huoneistonumero Huoneistotyyppi Kerros Tila
2h+kk+s 48,0 4/8 Vapaa
2h+kk+s 43,0 3/8 Vapaa
2h+kk+s 43,0 4/8 Vapaa
1h+kk+s 39,5 6/8 Vapaa
2h+kk+s 44,5 7/8 Vapaa

Kiinnostuitko? Sovi asuntoesittely!

Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

Täytä nimesi sekä sähköpostiosoitteesi tai puhelinnumerosi. Muut tiedot ovat vapaaehtoisia ja auttavat meitä löytämään sinulle parhaiten sopivan esittelyajan.

Haluan, että minuun otetaan yhteyttä ensisijaisesti
Minulle sopii parhaiten asuntoesittelyyn seuraavat päivät
Asuntoesittelyyn sopivat kellonajat

Tupakointi on kiellettyä kaikissa asunnoissamme ja talojen yhteisissä tiloissa kuten rappukäytävissä sekä sauna- ja varastotiloissa.

Vuodesta 2019 lähtien tehdyissä uusissa asumisoikeussopimuksissa ja vuodesta 2020 tehdyissä vuokrasopimuksissa asukas on sitoutunut olemaan tupakoimatta kiinteistön alueella mahdollista erikseen osoitettua tupakointipaikkaa lukuun ottamatta. Uudiskohteissa savuttomuusehto on otettu käyttöön jo aiemmin.

Osa kiinteistöistämme on kokonaan savuttomia. Savuttomuus tarkoittaa sitä, että tupakointi on kiellettyä kiinteistössä, sen asunnoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Jätä meille asuntohakemus

Täyttämällä hakemuksen voit hakea meiltä vuokra-asuntoa, jättää asumisoikeushakemuksen sekä vapaisiin ja vapautuviin asuntoihin että varattuihin asumisoikeuskohteisiin. Saat asuntotarjouksen heti kun voimme tarjota toiveitasi vastaavaa asuntoa. Mikäli sinulla on kysyttävää, otathan yhteyttä asunnon tai kohteen myyntineuvottelijaan.

Tutustu asuntoon ennen päätöstä

Voit tutustua asuntoon ensin ja päättää vasta sitten, haluatko tehdä kanssamme sopimuksen. Mikäli olet hyväksynyt asumisoikeusasunnon asuntotarjouksen, pyrimme järjestämään sinulle mahdollisuuden tutustua asuntoon jo tarjouskierroksen aikana. Järjestämme jonkin verran myös yleisiä näyttöjä vapaissa asunnoissamme. Uudiskohteissa ei valitettavasti voi järjestää vastaavanlaisesti näyttöjä kuin jo valmistuneissa kohteissa.