Valoisa asumisoikeuskolmio Lahdessa
Tämä 61 m²:n asumisoikeuskolmio sijaitsee kulmahuoneistossa. Vaaleat materiaalit ja kahteen ilmansuuntaan avautuvat ikkunat tuovat kotiin runsaasti luonnonvaloa ja tekevät kokonaisuudesta avaran tuntuisen.
Selkeä pohjaratkaisu käsittää olohuoneen ja keittotilan lisäksi kaksi huonetta, jotka on helppo sisustaa erilaisiin tarpeisiin. Oma sauna tarjoaa mukavan paikan rentoutumiseen, ja tilava parveke sopii esimerkiksi aamukahville tai vapaa-ajan viettoon.
Männistönrinteessä, Kärpäsen kaupunginosassa viihtyisiä asumisoikeusasuntoja. Kahdeksankerroksisessa kerrostalossa on 44 asuntoa. Asuntojen koot vaihtelevat 38 m² yksiöistä 61,5 m² pieniin kolmioihin. Parvekkeellisissa asunnoissa on modernit ja neutraalit pintamateriaalit, jotka luovat pohjan monenlaiselle sisustukselle. Lattiat ovat laminaattia, kylpyhuoneissa on laatoitetut seinät ja lattiat sekä ikkunoissa valmiina sälekaihtimet. Kaikissa muissa asunnoissa, paitsi yksiöissä, voit nauttia oman saunan löylyistä. Matkaa kaupungin keskustaan on noin 4,5 km, ja kävelymatkan päässä on Metsäkankaan S-Market palveluineen. Myös koulu, päiväkoti ja kirjasto sijaitsevat lähietäisyydellä. Alueella on hyvät julkiset liikenneyhteydet, ja bussipysäkki sijaitsee aivan talon läheisyydessä. Salpausselän upeisiin maastoihin pääset liikkumaan melkein kotiovelta.