Asumisoikeusasunto, Mikaelintie 2, Asola, 01400, Vantaa

Viisiö | 5h+k+s | 108 m²

1 476,41 €/kk

Käyttövastike

41 589,53 €

Alustava asumisoikeusmaksu

Viihtyisällä ja luononläheisellä alueella sijaitseva kaksitasoinen rivitalohuoneisto. Asunnon pinnat uusittu vaaleilla trendikkäillä sävyillä myös keittiö on uusi. Kylpyhuone ja wc löytyvät sekä ylä- että alakerrasta. Molemmissa suihku. Tilava, käytännöllinen, ihanteellinen asunto lapsiperheelle. Kohde on päättyvän tien päässä.

Mikaelintie 2 on kolmen rivitalon ja yhden paritalon asumisoikeuskohde Vantaan Asolassa. Kaikkiaan tässä vuonna 2000 valmistuneessa kohteessa on 19 asuntoa. Asola on Pohjois-Vantaalla sijaitseva kaupunginosa. Lähimmät kaupat ja muut palvelut löytyvät noin kilometrin päästä Koivukylän juna-aseman tuntumasta. Peijaksen sairaalaan ja terveyskeskukseen on matkaa noin 500 metriä. Lähimmät koulut ja päiväkodit ovat vain muutaman sadan metrin päässä. Lähistön monet puistot tarjoavat hyvät ulkoilumahdollisuudet.

Kohteessa on Telian 50 Mbit/s kiinteistölaajakaista, joka sisältyy käyttövastikkeeseen.

Yhteydenotot
Myynti Marika Rautio +358409220754 (vain puhelut) marika.rautio@ta.fi
Perustiedot
  • Osoite: Mikaelintie 2 A 3, 01400 Vantaa
  • Asuinalue: Asola
  • Postinumero: 01400
  • Postitoimipaikka: Vantaa
  • Valmistumisvuosi: 2000
  • Asumismuoto: Asumisoikeus
  • Valintarajat: Varallisuusrajat alle 55-vuotiailla
  • Huoneistotyyppi: 5h+k+s
  • Huoneita: 5
  • Pinta-ala: 108 m²
  • Huoneistoala yhteensä: 108 m²
  • Kerros/kerroksia: 1-2/2
  • Hissi: Ei
  • Oma sauna: Kyllä
  • Parveke: Kyllä
  • Tupakointi kielletty: Kyllä
  • Lemmikit sallittu: Kyllä
  • Oma piha: Kyllä
Sopimus ja maksut
  • Käyttövastike: 1 476,41 €/kk
  • Alustava asumisoikeusmaksu: 41 589,53 €
  • Vakuusmaksu: 250,00 €
  • Vesimaksu: 17,50 €/hlö/kk
Pysäköintipaikat
Kohteen tiedot
  • Talotyyppi: Rivitalo
  • Asuntojen määrä: 19
  • Valmistumisvuosi: 2000
  • Energialuokka: E2007
  • Lämmitys: Kaukolämpö
  • Ilmanvaihto: Asuntokohtainen poisto
  • Kiinteistöhuolto: Jyrmaro Ky
  • Autopaikat: 24 kpl. Kohteessa sähköautojen latausmahdollisuus. Kysy lisää!
  • Laajakaistaoperaattori: Telia

Muut vapaat ja vapautuvat asunnot

Huoneistonumero Huoneistotyyppi m² Kerros Tila
5h+k+s 108,0 1-2/2 Vapautumassa

Kiinnostuitko? Sovi asuntoesittely!

Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

Täytä nimesi sekä sähköpostiosoitteesi tai puhelinnumerosi. Muut tiedot ovat vapaaehtoisia ja auttavat meitä löytämään sinulle parhaiten sopivan esittelyajan.

Haluan, että minuun otetaan yhteyttä ensisijaisesti
Minulle sopii parhaiten asuntoesittelyyn seuraavat päivät
Asuntoesittelyyn sopivat kellonajat

Savuttomuus lisää asumisviihtyvyyttä

Haluamme tarjota asukkaillemme viihtyisän ja savuttoman asuinympäristön. Tupakointi on kielletty kaikissa asunnoissamme ja talojen yhteisissä tiloissa, kuten rappukäytävissä sekä sauna- ja varastotiloissa.

Kaikki vuokrakohteemme ovat savuttomia 1.10.2026 alkaen. Myös osa asumisoikeuskohteistamme on kokonaan savuttomia. Savuttomassa kohteessa tupakointi on kielletty asunnoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Muissa asumisoikeuskohteissamme asukas on vuodesta 2019 lähtien tehdyissä uusissa sopimuksissa sitoutunut olemaan tupakoimatta kiinteistön alueella mahdollista erikseen osoitettua tupakointipaikkaa lukuun ottamatta. Uudiskohteissamme savuttomuusehto on ollut käytössä jo aiemmin.

Jätä meille asuntohakemus

Täyttämällä hakemuksen voit hakea meiltä vuokra-asuntoa, jättää asumisoikeushakemuksen sekä vapaisiin ja vapautuviin asuntoihin että varattuihin asumisoikeuskohteisiin. Saat asuntotarjouksen heti kun voimme tarjota toiveitasi vastaavaa asuntoa. Mikäli sinulla on kysyttävää, otathan yhteyttä asunnon tai kohteen myyntineuvottelijaan.

Tutustu asuntoon ennen päätöstä

Voit tutustua asuntoon ensin ja päättää vasta sitten, haluatko tehdä kanssamme sopimuksen. Mikäli olet hyväksynyt asumisoikeusasunnon asuntotarjouksen, pyrimme järjestämään sinulle mahdollisuuden tutustua asuntoon jo tarjouskierroksen aikana. Järjestämme jonkin verran myös yleisiä näyttöjä vapaissa asunnoissamme. Uudiskohteissa ei valitettavasti voi järjestää vastaavanlaisesti näyttöjä kuin jo valmistuneissa kohteissa.